Workshopy
Ve spolupráci se studenty různých vysokých škol jsme připravili sérii vzdělávacích workshopů, které mají za úkol doplnit výuku na druhých stupních základních škol a převážně na středních školách. Workshopy, které jsou pojaty interaktivní formou, mohou být v rozsahu 45 nebo 90 minut. Cílem není si jenom hrát, ale hravou formou předat informace. V případě zájmu o workshop na Vaší škole nás kontaktujte.
Co je smlouva a co z ní vyplývá?
Řada běžných lidí si představuje, že smlouva je kus papíru, který má slovo smlouva napsáno v hlavičce. Workshop má za cíl vysvětlit, co vše je ve skutečnosti smlouvou, jak vzniká a kde všude hledat její obsah. Zároveň upozorní, na co dávat ve smlouvách pozor, dotkne se problematiky nepřiměřených podmínek a překvapivých ustanovení v obchodních podmínkách.
Nákup, záruka a reklamace
Prodej zboží v obchodě je záležitostí každodenního života, která má určitá pravidla a principy. Jaká jsou naše práva a jak je uplatnit? Co říká občanský zákoník o záruce a reklamaci? Jak mám postupovat, když se s prodávajícím nemohu dohodnout a kdo mi může pomoci?
Internet a e-shopy
K uzavření smlouvy na internetu stačí pár kliků. Ani se nenadáme a u dveří zvoní kurýr s objednaným balíčkem. Jaké informace mám hledat před uzavřením smlouvy a k čemu se mohu zavázat? Internetový prodej je spojen i s vracením zboží. Workshop poradí, jak postupovat.
Základy spotřebitelských úvěrů, aneb pozor na dluhy
Svět kolem nás je plný reklamy na půjčky a život na dluh. Co se ale za reklamou často skrývá, jak ji číst a hlavně - je vůbec nutné si peníze půjčovat? Jak to chodí se smlouvami s bankami, nebankovními společnosti a na čem se nás snaží nachytat lichváři a podvodníci? Nenechme je těžit z naší vlastní neznalosti a naučme se smlouvy číst a pochopit.
Nebojte se podnikat!
Na tomto workshopu se studenti dozví, kdy mohou začít podnikat a hlavně, že začít podnikat není vůbec složité. Kolik začátek podnikání stojí a jaké mají podnikatelé další povinnosti? - i o tom si budeme povídat. Porovnáme také, zda se vyplatí být OSVČ, nebo si radši založit právnickou osobu (např. společnost s ručením omezeným). V základních rysech také shrneme důležité aspekty při přijímání prvních zaměstnanců.