Plán akcí 2022/2023

Projekt druhý LEVEL 2022 začal od 14. října 2022. Více informací najdete zde. – je možné se připojit kdykoliv během školního roku.

Začátek roku 2023

Jarní víkendovka pro účastníky druhého LEVELu proběhne v termínu od 24. do 26. března 2023.

Léto 2023

Příměstské tábory Tuklaty: V letošním roce proběhhnou dva turnusy: 24. - 28. července a 31. července - 4. srpna 2023. Více informací zde.
Letní tábor: V letošním roce dochází k drobné organizační změně (oddělené akce pro mladší a starší děti). Letní tábor pro mladší děti proběhne v termínu od 20. do 26. srpna 2023, na něj navazuje akce pro starší děti v termínu od 26. do 29. srpna 2023. Více informací zde.

Letní tábor 2022

21. - 27. srpna 2022

Letos jsme se s naším letním táborem vrátili po třech letech na místo konání prvních třech ročníků – do Hrádku u Vlašimi. Hrádek máme všichni moc rádi, tábory zde byly vždy povedené a jezdíme sem i na pravidelné víkendovky. Proto nás neodradil ani velký počet přihlášených dětí a místo změny lokace jsme nejstarší skupinku dětí spolu s některými vedoucími ubytovali na nedaleké louce ve stanech.

Pro mladší děti byla připravena celotáborová hra na téma „Cestování časem“. Hned první den nás stroj času přenesl na počátek světa a úkolem bylo plnit řadu tematických úkolů a tím získávat kódy pro posun na časové ose. Po starozákonním putování, přes dobu Ježíšovu, středověk, divoký západ a 50. léta ovládnutá socialismem jsme se slavnostně po Sametové revoluci dostali do současnosti. Během týdne nechyběl ani celodenní výlet, na kterém jsme jako zázrakem nezmokli, náročná opičí dráha v lese, velká spousta sportovních aktivit a noční bojovka, kterou všechny děti hrdinně zvládly.

Starší děti měly pobyt opravdu zážitkový. I přes velké přípravy, záložní stany, party stany a připravené celty jejich ubytování neodolalo náporu třídenního vydatného deště. Na denním pořádku tedy bylo vysoušení bot, vytírání stanů a nákup nových – suchých – ponožek. Jednu noc bylo dokonce nutné přespat v budově. Kromě těchto zážitků ale starší skupina také zdárně zdolala celodenní, 26 km dlouhý, výlet (opět za doprovodu deště), na kterém si odhlasovala místo návštěvy hradu Český Šternberk teplou polévku v nedaleké restauraci :). V rámci zážitkového workshopu první pomoci vedeného zdravotnických záchranářem si všichni při simulaci reálných situací ověřili, co si pamatují z kurzů první pomoci. Společně také připravili půldenní sportovní program pro mladší děti a ve spolupráci s vedoucími také noční bojovku, která se jim velmi povedla. Celkově se sešla skvělá parta mladých lidí, kteří si tábor nenechali znepříjemnit nepřejícím počasím a naplno si ho užili!

Tábor jsme měli v plánu zakončit táborákem, počasí nám to ale opět nedovolilo. Místo buřtů jsme si tedy pochutnali na párcích a vařených kukuřičných klasech a malý oheň jsme zapálili jen symbolicky na silnici na přenosném ohništi.

A jak tábor prožili starší?

Letošní 7. ročník tábora se uskutečnil na našem tradičním místě, kde jsme už zažili 3 tábory, v Hrádku u Vlašimi. Letos, stejně jako minulý rok byly děti rozděleny na mladší a starší. Jelikož „stará škola“, ve které jsme byli ubytováni, kapacitně nedostačovala, tak jsme si museli postavit stany. Holky měly jeden velký stan a kluci byli rozdělení do menších stanů.

V pondělí jsme začali hrát živou verzi městečka Palerma – Mafii. Celkem jsme ji hráli dvakrát, přičemž nejdelší přeživší čas mafiánů (vrahů) byl den a půl :). Druhý den byl pro všechny děti naplánován celodenní výlet, ovšem my jsme byli vzbuzeni již v půl šesté ráno a autem odvezeni do vzdálené vesnice. Naším úkolem bylo dostat se zpět do Hrádku po modré turistické značce. Potkal nás prudký déšť, brodění rozvodněného prudkého potoka a jelikož jsme byli všichni zmáčení, tak nám vedoucí museli přivést suché oblečení. Do tábora jsme dorazili už víceméně suší, ale tam jsme zjistili, že máme opět promočené stany :(. Takže jsme noc strávili v budově v suchu a teplu.

Také jsme měli kurz první pomoci a všeobecně „co bychom měli dělat, kdyby...“ Následovala názorná praxe v podobě stanovišť. Ve čtvrtek jsme měli program pro děti udělat my. A s ohledem na to, v jaké době mladší děti se strojem času byly, jsme uspořádali rytířské (sumo) turnaje, běhání pro fáborky a samozřejmě nesměla chybět ani hra buldog. Večer jsme se začali připravovat na již mladšími očekávanou bojovku. Při bojovce nás vedoucí postupně nalákali do pasti, aby udělali bojovku i nám :). Ráno jsme se krásně prospali a večer jsme hledali náš poklad, který byl schovaný na stromě. Poslední den jsme skládali naše stanové městečko a pomalu čekali na rodiče.

Celý tábor jsme si užili, i když nám nepřálo počasí, a těšíme na další ročník!!!

Letní tábor byl realizován za finanční podpory městské časti Praha 7 a hlavního města Prahy. Děkujeme.

Příměstský tábor Tuklaty 2021

25. - 29. července 2022 a 1. - 5. srpna 2022

Na přelomu července a srpna proběhl v Tuklatech již třetí ročník příměstského tábora. Dvou turnusů se celkem zúčastnilo 46 dětí, většina z nich již po několikáté. Kromě vyhlášeného bungee runningu děti letos testovaly svou rovnováhu na slack-line a volné chvíle trávily u přehazované nebo každoročně nejoblíbenější vybíjené. Program byl plný zajímavých aktivit. Pondělí se nesla v duchu seznamovacích her a sportu, úterky byly věnovány celodenní soutěži, středy jsme od rána do dopoledne trávili na výletě v okolí a navštívili např. úvalské menhiry, rozhlednu a park Vinice. Čtvrtky patřily kreativitě a výrobě koláží a v pátek jsme každý z turnusů zakončili slavnostním piknikem. Oba turnusy se velmi vydařily a budeme na ně rádi vzpomínat.

Letní tábor 2021

22. - 28. srpna 2021

Příměstský tábor Tuklaty 2021

26. - 30. července 2021 a 2. - 6. srpna 2021

Letní tábor 2020

23. - 29. srpna 2020

Příměstský tábor Tuklaty 2020

27. - 31. července 2020 a 3. - 7. srpna 2020

Podzimní výlet 2019

9. listopadu 2019

Zažít město jinak 2019

21. září 2019

Letní tábor 2019

18. - 24. srpna 2019

Workshopy o spotřebitelské gramotnosti

prosinec 2018

Podzimní výlet 2018

20. října 2018

Zažít město jinak 2018

15. září 2018

Letní tábor 2018

19. - 25. srpna 2018